Amla jest roślina, która rodzi owoce do złudzenia przypominające agrest. Z tego powodu Emblica officinalis została powszechnie nazwana indyjskim agrestem. Jest on oczywiście bardzo ceniony w kuchni ze względu na swoje właściwości odżywcze i zdrowotne (hindusi uwielbiają dżem z owoców amla), jednak my skupimy się na jego właściwościach pielęgnacyjnych. Indyjskie kobiety nie wyobrażają sobie pielęgnacji włosów bez udziału olejku z amli. Jest on jedną z głównych i najważniejszych substancji cenionych przez ajurwedę – indyjską filozofię i medycynę.

Olejek do włosów na bazie ekstraktu z amli jest pełnowartościową kuracją do włosów, w pełni kompleksową i silnie regenerującą nie tylko włosy na ich powierzchni, ale również cebulki włosowe i skórę głowy. Stanowi oręż do walki w trosce o piękne włosy.

Co zawiera olejek Amla?

– witamina C – jest bardzo silnym antyoksydantem odpowiadającym za zwalczanie wolnych rodników. Dba ona również o prawidłowy wzrost włosów i zapobiega ich wypadaniu.

– flawonoidy – mają zdolność neutralizowania wolnych rodników, które uszkadzają komórki skóry i włosów. Regenerują i wygładzają włosy.

– taniny tworzą na powierzchni włosa ochronną powłokę, działają przeciwzapalnie na skórę głowy, wzmacniają skórę i włosy jednocześnie oczyszczając z zanieczyszczeń. Redukują wydzielanie łoju na powierzchni skóry głowy, więc zapobiegają przetłuszczaniu się włosów.

Jak wpływa na włosy olejek amla?

– włosy zyskują połysk

– stają się miękkie i jedwabiste w dotyku

– skóra głowy jest zadbana i pozbawiona łupieżu

– włosy stają się sprężyste

– olejek amla wzmacnia cebulki włosów

– włosy stają się silniejsze i przestają wypadać

– olej amla przyspiesza wzrost włosów

– są odpowiednio nawilżone

– amla nie pozwoli włosom przedwcześnie się starzeć ani siwieć

Jak stosować olejek amla?

Za pomocą oleju do włosów amla wykonuje się kurację domową, zwaną olejowaniem.

Olejek nakłada się na suche włosy – najlepiej zostawić go na całą noc, minimalnie na dwie godziny. Przy olejowaniu włosów należy uwzględniać szczególnie skórę głowy- to od jej zdrowia w głównej mierze zależy zdrowie włosów. Po ukończonej kuracji włosy należy umyć delikatnym szamponem.

Olejowanie włosów można również wykonać na mokrych włosach, przed myciem głowy. Wówczas czas trzymania olejku amla powinien wynieść maksymalnie godzinę.