Nie odszedł do lamusa, lecz udowodnił, że ostatnie słowo w pielęgnacji włosów należy do niego. Olej rycynowy to obecnie kategoria VIP, jeśli chodzi o wypadające, osłabione włosy, które nie chcą rosnąć. Jeśli sądzisz, że potrzebujesz egzotyki z krajów orientu (olej amla, brahmi, bringraj), aby zahamować wypadanie włosów – bardzo się mylisz. Olejek rycynowy wprowadzi Twoją pielęgnację na nowy poziom. Sprawdź, dlaczego wszyscy mówią o Oleju Rycynowym Nanoil i pielęgnują nim nie tylko włosy, ale całe ciało, twarz i paznokcie.

Olejek rycynowy – oldschoolowy, ale wyjątkowy!

To rycyna od dziesięcioleci jest królową pielęgnacji włosów, rzęs i brwi. Obecnie trochę o niej zapomnieliśmy, co jest bardzo niesłuszne. Olejek rycynowy wytłaczany z nasion pięknego, czerwonego rącznika pospolitego jest jednym z najbardziej unikalnych i skutecznych olejków do włosów.
Z nim uzyskasz niepowtarzalne efekty w pielęgnacji, ponieważ wpływa na to jedyny w swoim rodzaju dobór kwasów tłuszczowych i budowa cząsteczkowa olejku rycynowego. Kwas rącznikowy (rycynolowy) to wyjątkowa substancja, jedna z najskuteczniej hamujących wypadnie włosów i stymulująca ich wzrost. Olej rycynowy zawiera też witaminy w dawce, która jest wystarczająca, aby odżywić skórę, paznokcie i cebulki włosowe. Ponadto to jedyny z wytłoczonych olejów, który swoją budową cząsteczkową zbliżony jest do ludzkiej keratyny. To wszystko bardzo dobrze wróży w pielęgnacji. Czy jednak wystarczy, by rycyna zdeklasowała olejek amla?

 

olejek_rycynowy_nanoil

Co na porost włosów – olejek rycynowy czy amla?

Amla w krajach orientu jest bardzo popularna i traktowana tak, jak olejek rycynowy w innych rejonach świata. Można powiedzieć, że indyjski agrest, z którego powstaje amla, jest dla hindusek tym, czym dla Europejek rycyna: znanym od dziesięcioleci, sprawdzonym, naturalnym i skutecznym środkiem, który przyspiesza porost i hamuje wypadanie włosów. Oleje mają takie samo założenie, jeśli chodzi o działanie. Podobny jest sposób aplikacji, a amla – podobnie jak olej rycynowy ma cenę, która nie rujnuje portfela. Gdzie zaczynają się różnice? Jest ich kilka i to one decydują o wyższości jednego nad drugim. Niektóre widać od razu, inne dopiero po zastosowaniu.

1. KOLOR – olejek rycynowy ma kolor żółty lub bursztynowy: to tradycyjny kolor naturalnych olejków. Amla jest zieloną substancją, macerowaną w innym naturalnym olejku. Najczęściej jest to olejek kokosowy, ponieważ… jest najtańszy i nie jełczeje za szybko, więc przedłuża trwałość produktu. Oznacza to, że amla ma jednocześnie właściwości oleju kokosowego, a ten nie nadaje się do wszystkich włosów i często je napusza.
Zielony kolor oleju amla bywa zgubny dla włosów blond i ciemnoblond: amla regularnie używany zmienia (delikatnie zażółca) ich jasny odcień. Olej rycynowy jest delikatniejszy i bezpieczniejszy.

2. ZAPACH – olejek rycynowy ma zapach inny niż pozostałe oleje: przyjemny i charakterystyczny dla rycyny. Olej amla pachnie niestety bardzo nieprzyjemnie, a zapach jest silny i długo wyczuwalny na włosach.

3. DZIAŁANIE – olejek rycynowy regeneruje nie tylko cebulkę włosa, ale na całą jego łodygę. Działanie amlii skupia się przede wszystkim na skórze głowy, podstawie włosa i jego cebulce, nie na całych włosach.

4. APLIKACJA – olej amla jest rzadki i ma właściwości cieczy. Olejek rycynowy jest jednym z najgęstszych olejków kosmetycznych.
Logiczne, że zarówno aplikacja, jak i zastosowanie ich jest różne i wypada na niekorzyść zielonego oleju. Olej rycynowy nie spływa z włosów ani skóry oraz nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu na skórze.

5. ZASTOSOWANIEolejek rycynowy jest wszechstronny, nadaje się nie tylko do olejowania włosów, lecz również na rzęsy, brwi, twarz, paznokcie, ciało.
Olej amla jest zielony (nie nadaje się na skórę), bardzo wodnisty (kłopotliwy w aplikacji) – swoje działania skupia na włosach i jest dobrym olejem do olejowania. Trudno go rozprowadzić, nałożyć na całej długości włosów, dlatego nakłada się go głównie u ich podstawy.
To porównanie wyraźnie pokazuje, że olej rycynowy ma więcej do zaoferowania zarówno włosom, jak i skórze. Jakie efekty daje systematyczne olejowanie włosów olejem rycynowym?

Olejek rycynowy – jak działa na włosy?

  • WZMACNIA CEBULKI WŁOSOWEzdrowe włosy dzięki Nanoil
  • NASILA PODZIAŁY W MACIERZY WŁOSA
  • HAMUJE WYPADANIE WŁOSÓW
  • PRZYSPIESZA WZROST
  • WZMACNIA KOLOR I BLASK WŁOSÓW
  • CHRONI WŁOSY PRZED ZNISZCZENIEM
  • WYGŁADZA, NAWILŻA, DYSCYPLINUJE
  • NADAJE WŁOSOM LEKKOŚCI, ODBIJA OD NASADY
  • PIELĘGNUJE I OCZYSZCZA SKÓRĘ GŁOWY

Który olejek rycynowy najlepszy?

Jakość przy wyborze olejku jest ważna. Kosmetyczny olej rycynowy najlepszej jakości, ze znakiem Ecocert, nierafinowany i tłoczony na zimno jest tym, czego powinnaś szukać i czego oczekiwać w swojej łazience. Najwyższe standardy w tym zakresie spełnia Olejek Rycynowy Nanoil – 100% czysty,bez domieszek, parabenów i konserwantów. To olej o najwyższej jakości i sprawdzonej skuteczności – najczęściej polecany przez użytkowników.

Najlepszy olejek rycynowy – Nanoil: poznaj go lepiej 

Olejek rycynowy Nanoil – opinie

Olejek rycynowy Nanoil zbiera bardzo dobre opinie, nie tylko jako remedium na wypadające, osłabione włosy. Olej doskonale sprawdza się w szeroko pojętej pielęgnacji. Jest doskonały na twarz, ciało, paznokcie. Wiele osób poleca olej rycynowy na brwi i rzęsy – wzmacnia, nadaje koloru i przyspiesza odrost włosów, doskonale odżywia. Według opinii olejek rycynowy Nanoil to najlepszy olej kosmetyczny o niepowtarzalnym składzie (zachowuje wszystkie cenne składniki aktywne) i właściwościach (działa na każdy rodzaj włosów i skóry).

Olejek rycynowy Nanoil – co jeszcze potrafi?

Włosy to jego domena, ale olej rycynowy ma dużo szerszy zakres działania. Jednym z najbardziej obecnie popularnych zastosowań olejku rycynowego jest demakijaż i oczyszczanie. Okazuje się, że olejek Nanoil jest jednym z najważniejszych olejków mieszankach do demakijażu – pozostawia skórę super gładką, nawilżona, jędrna i sprężystą oraz perfekcyjnie czystą. Przy okazji demakijażu wzmacnia rzęsy i brwi. Efekty widać szybko, co jeszcze bardziej zachęca do stosowania.